Uznesenie VV č.27

            Uznesenie č. 27. z online zasadnutia Výkonného výboru ObFZ Galanta zo dňa 15.2.2021

  1. VV schvaľuje: otvorený list pre kluby a futbalistov nasledujúceho znenia

Vážení športovci – futbalisti!

Prežívame ťažké obdobie, epidemiologická situácia kvôli covidu-19 nie je priaznivá, sú zakázané všetky spoločenské podujatia  v rátane amatérskeho futbalu. Na jeseň sme nedohrali plánované majstrovské stretnutia, v VI. lige 5 kôl a v VII. Lige 3 kolá.

VV ObFZ Galanta na svojom online zasadnutí zaoberala aktuálnou situáciou ako dohrať naše súťaže, a či vôbec budeme hrať na jar 2021. Nevieme kedy sa uvoľnia obmedzenia, kedy nám dovolia aspoň začať trénovať a potom hrať súťažné stretnutia. Zo športového hľadiska musíme dohrať súťaže do konca júna, lebo potom už je prestupové obdobie a príprava na ďalší ročník. Tak isto, ak by sa uvoľnili obmedzenia, minimálne treba dať priestor 3-4 týždne na tréningovú prípravu. Podľa týchto podmienok VV schválil tri scenáre dohrávania súťaží s.r. 2020/2021:

  1. Ak sa neuvoľnia obmedzenia na amatérsky futbal do 15. mája 2021 súťaže nedohráme a s.r. 2020/2021 ako taký, bude zrušený.
  2. Ak sa uvoľnia obmedzenia na amatérsky futbal od 25.apríla 2021 dohrali by sme jesennú časť ( VI.liga 5 kôl a VII.liga 3 kolá)
  3. Ak sa uvoľnia obmedzenia na amatérsky futbal od 5. apríla 2021 dohrali by sme jesennú časť ( 5kôl ) + jarných 7 kôl ( prvých osem mužstiev jesennej časti s.r. VI. ligy ) a jarných 5 kôl ( od 9. po 14.miesto VI. Ligy).  VII. Liga GA – SA by dohrali jesennú časť ( 3 kolá ) + by sa rozdelili na dve šesť členné skupiny ( 1-6 a 7-12 ) a odohrali by ďalších 5 kôl.

Zároveň Vám oznamujem, že veľkou pravdepodobnosťou ( musí schváliť konferencia SFZ ) sa ruší schválená reorganizácia 3. líg, a postupoch a zostupoch z jednotlivých súťaží alebo o ich doplnení  bude rozhodovať VV ZsFZ a VV ObFZ na konci júna, keď bude jasnejšia situácia.

S pozdravom na lepšie časy pre futbal!

Prajem Vám veľa zdravia a vyhýbajte sa covidu!

Ervín Kiss Mgr.

Predseda ObFZ Galanta

V Galante  15.2.2021

Mgr. Ervín Kiss

                                                                                           predseda ObFZ Galanta

Share this Post!

Súvisiace články